Η αθλητική αυτή εκδήλωση διοργανώθηκε, από το σύλλογο Αθλητών Υγείας Χίου, με την υποστήριξη των Ενώσεων, Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας Βορείου Αιγαίου, Αστυνομικών Υπαλλήλων Νομού Χίου και Συνοριακών Φυλάκων Χίου, ενώ η Αθλητική Ένωση Αστυνομικών Ελλάδος προσέφερε αθλητικό υλικό στους συμμετέχοντες αστυνομικούς - συνοριακούς φύλακες.
Το Τμήμα Τροχαίας Χίου έλαβε όλα τα απαραίτητα μέτρα, για την ομαλή και ασφαλή διεξαγωγή των αθλητικών εκδηλώσεων.
![](https://scontent.fath2-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/301843519_1027661447923441_8915261178250586597_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_eui2=AeFkQ6JJJIH2-ZFdjA6-QU29Rzznug8iFFpHPOe6DyIUWgUM3U0iEwQFi_ZblLEEepk&_nc_ohc=Y7sQbFFYNAAAX84wVzs&_nc_ht=scontent.fath2-1.fna&oh=00_AT_mBdXqQJGgYXb5kMCqL8txVgv2NKIQCEeKazyKPwHyfg&oe=63121AA9)
![](https://scontent.fath2-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/301678107_1027661454590107_4522232202094271831_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_eui2=AeGHBCg-MmvrDsYmV0WMeapNGx7IH0GebucbHsgfQZ5u52U76Xbp9AhtUH1nNEjjWuE&_nc_ohc=InoW9Eu_YlkAX_nxxiQ&_nc_ht=scontent.fath2-1.fna&oh=00_AT_7XtwoiGfrLS5ohHGLLVf28Kj9SxphmM6yI4tQXfeveg&oe=6311AD08)
Πηγή