![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjFwnt2HxsaY30wApmJMuOE2Bjs--kTzM9Zf0l7VLuyUjJP3mqblE37AFDcB2_5ivjahkmvU_Ln2mbgr-5vFgnmTwoc6jidF0ixrhq2RWszubIaLV1leEIMljtBAT0hfxF5waQVmYtpoJYjonTP3-T3o2V8UB1AeBi2sfEZXnfKARKY_rtRCKrqfmSh/s320/istockphoto-1313681375-612x612_1669066573059.jpg)
04-04-2023: Συνελήφθη 35χρονος αλλοδαπός σε περιοχή της Φλώρινας, σε βάρος του οποίου εκκρεμούσαν δύο καταδικαστικές αποφάσεις
Συνελήφθη την 03-04-2023 το βράδυ σε περιοχή της Φλώρινας, από αστυνομικούς του Τμήματος Συνοριακής Φύλαξης Πρεσπών Φλώρινας, 35χρονος αλλοδαπός, σε βάρος του οποίου εκκρεμούσαν:
1- Απόφαση του Μονομελούς Πλημμελειοδικείου Φλώρινας, με την οποία είχε καταδικαστεί σε ποινή φυλάκισης -3- μηνών και χρηματική ποινή -3.000- ευρώ, για παράβαση της νομοθεσίας περί αλλοδαπών και
2- Απόφαση του Μονομελούς Πλημμελειοδικείου Φλώρινας, με την οποία είχε καταδικαστεί σε ποινή φυλάκισης -3- μηνών και χρηματική ποινή -1.500- ευρώ, για παράβαση της νομοθεσίας περί αλλοδαπών.
Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στην κα. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Φλώρινας.
Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στην κα. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Φλώρινας.