Στη σύλληψη ενός 34χρονου αλλοδαπού προέβησαν, στελέχη του γραφείου ασφάλειας της Λιμενικής Αρχής Σαμοθράκης, με τη συνδρομή στελεχών του Α/Τ Σαμοθράκης και της Υ.Α. Αλεξανδρούπολης, για παράβαση του Ν. 4139/2013 ¨περί εξαρτησιογόνων ουσιών και άλλες διατάξεις¨ και του άρθρου 1 παρ. 2 του Ν. 3459/2006 ¨κώδικας νόμων για τα ναρκωτικά¨.
Ειδικότερα, κατά τη διενέργεια ελέγχου από τα ανωτέρω στελέχη, στον λιμένα ¨ΚΑΜΑΡΙΩΤΙΣΣΑ¨ ν. Σαμοθράκης, ακινητοποιήθηκε ο 34χρονος και εντός αυτοκινούμενου τροχόσπιτου ιδιοκτησίας του, βρέθηκαν τα κάτωθι:
![](https://i0.wp.com/www.evros24.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%9A%CE%91%CE%A4%CE%91%CE%A3%CE%A7%CE%95%CE%98%CE%95%CE%9D%CE%A4%CE%91_%CE%9D%CE%91%CE%A1%CE%9A%CE%A9%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%91_02.2e16d0ba.fill-350x350-c70.jpg?resize=350%2C350&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.evros24.gr/wp-content/uploads/2023/08/%CE%9A%CE%91%CE%A4%CE%91%CE%A3%CE%A7%CE%95%CE%98%CE%95%CE%9D%CE%A4%CE%91_%CE%9D%CE%91%CE%A1%CE%9A%CE%A9%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%91_01.2e16d0ba.fill-350x350-c70.jpg?resize=350%2C350&ssl=1)
- 1 πλαστικό κουτί με σκυλοτροφή που περιείχε μία 1 νάιλον συσκευασία περιέχουσα πιθανόν κατεργασμένη κάνναβη (σοκολάτα) μεικτού βάρους 68,6γρ.,
- 1 ειδικά διαμορφωμένο ξύλινο κουτί – κρύπτη που περιείχε μία 1 πλαστική συσκευασία περιέχουσα πιθανόν κατεργασμένη κάνναβη (σοκολάτα) μεικτού βάρους 53,6γρ.,
- 1 πλαστικό σακουλάκι που περιείχε ένα 1 τεμάχιο πιθανόν ψυχοτρόπο μανιτάρι και
- το χρηματικό ποσό των 4.500€.
Πηγη evros24.gr